Konopie w walce o piękny wygląd 2

 

Konopie w kosmetyce

Kochamy konopie za ich prozdrowotne właściwości, bogactwo witamin, substancji antyoksydacyjnych i wielu innych.

Ale ręka w górę kto przy okazji bycia zdrowym nie zechciałby być też pięknym?

Las rąk :) A więc ten wpis jest dokładnie dla Ciebie. Przedstawimy tu, dlaczego warto wybrać właśnie konopie jako bazę do dbania o urodę ale też podpowiemy kilka ciekawych trików na przygotowanie własnego domowego konopnego SPA. Miłej lektury!

      Na początku powtórzymy po części to co pisaliśmy już przy okazji działu kosmetycznego i dermokosmetycznego w naszym sklepie.

      Wszystkie kosmetyki wyprodukowane na bazie konopi charakteryzują się wyjątkowo łagodną formułą, która potrafi zapewnić idealne nawilżenie. Większość z nich posiada certyfikat kosmetyków naturalnych. Dzięki temu produkty z konopi są antidotum na podrażnienia i napięty naskórek. Kosmetyki dzięki lekkiej konsystencji, bardzo szybko się wchłaniają i sprawiają, że skóra staje się delikatna w dotyku. Zawarte w oleju substancje odżywcze szybko poradzą sobie ze zmarszczkami, a ponadto zapobiegają pojawianiu się nowych.

Produkty z konopi z powodzeniem można wykorzystywać w kompleksowej pielęgnacji całego ciała. Mamy do wyboru całe serie do regeneracji włosów, balsamy do ciała, kremy i wszelkiego rodzaju serum do zadań specjalnych. Konopne kosmetyki to naturalna alternatywa do kosmetyków drogeryjnych, która z powodzeniem radzi sobie z takimi problemami jak:

  • trądzik i blizny, które po nim pozostały
  • atopowe zapalenie skóry
  • łuszczyca
  • zmarszczki

Konopie na dobre zadomowiły się w naszych domowych kosmetyczkach. Powodem tego jest to, że mają właściwości przeciwutleniające oraz są bogate w kwasy omega 3, 6 i 9, a te pomagają w nawilżeniu suchej skóry oraz łagodzą wszelkiego typu podrażnienia.

Konopie bogate są w witamy, fosfolipidy, minerały i fitosterole.

      Olej z konopi wykazuje wysoką zawartością EFA (Essential Fatty Acid). EFA są prekursorami hormonów miejscowych, min. prostoglandyn, które zdolne są utrzymywać skórę w dobrej formie oraz zapobiegać jej przedwczesnemu starzeniu. Brak odpowiedniej ilości EFA powoduje, że zanika naturalna odporność skóry na działanie czynników zewnętrznych, a to powoduje, że częściej pojawiają się podrażnienia, zaczerwienienia, przebarwienia, stany zapalne, łojotok, trądzik, AZS i łuszczyca. Skóra staje się sucha i mało elastyczna. To może przyspieszyć tworzenie się zmarszczek.

      Olej konopny wykazuje działanie:

  • odżywcze,
  • immunostymulujace,
  • przeciwalergiczne,
  • regeneracyjne,
  • przeciwstarzeniowe.

Wpływa korzystnie na strukturę i wygląd skóry, dzięki czemu staje się ona bardziej elastyczna i uzyskuje ładniejszy koloryt, a wszelkie podrażnienia i chorobowe stany zapalne łagodnieją. Co ciekawe - skład chemiczny oleju z konopi jest bardzo zbliżony do naturalnego tłuszczu ochronnego, który wydzielany jest przez ludzką skórę. Dzięki temu stosowany w preparatach kosmetycznych, poprawia gospodarkę lipidami w szczególności skóry łojotokowej i trądzikowej. Dlatego wśród preparatów z konopi królują kremu nakierunkowane na zwalczanie właśnie tych problemów.

      Jeśli będziemy konopnymi produktami działać zarówno na zewnątrz jak i od wewnątrz naszego ciała uzyskamy bardzo dobre rezultaty. Poprawę skóry zauważymy szybko natomiast na konkretne efekty możemy liczyć po około 8 tygodniach stosowania kuracji. To o czym powinniśmy pamiętać - nasza skóra nie lubi monotoni. Dlatego nawet jeśli już zakochamy się w konopnych kosmetykach i nie chcemy z nich rezygnować to dobrze! Ale w mojej opinii aby rezultaty mogły być zadowalające, kremy powinniśmy stosować zamiennie tak aby wykaz składników czynnych był zróżnicowany.

      Tak samo jak nie chcemy spożywać chemii tak samo nie powinniśmy pozwalać aby przedostawała się do naszego organizmu poprzez skórę- za pomocą drogeryjnych, chemicznych kosmetyków.

      Dlatego już dawno temu w mojej domowej kosmetyczce nie ma miejsca dla "tradycyjnych" kosmetyków. Królują konopie, spirulina i całe spektrum glinek. Natura dała nam wszystko to czego nasza skóra może potrzebować.

I tak jeśli chodzi o złuszczanie naskórka - pomyśl o peelingu kawitacyjnym (sprzęt można kupić za dosłowne grosze w sklepach internetowych nie trzeba wydawać dużych pieniędzy na wizyty u kosmetyczki) lub peeling z zasuszonych nasion czarnuszki siewnej lub porzeczki. Maseczki - kup sproszkowane algi lub glinki które mieszasz tylko z wodą. A teraz nasz ostatni domowy HIT!  Przepis na konopną maseczkę znajdziesz w dalszej części wpisu. 

Na końcu nałóż któryś z naturalnych konopnych kremów - wybierz dedykowany do Twojego problemu - na trądzik, AZS, przeciwzmarszczkowy lub po prostu nawilżający.

Ciało? Nic prostszego! Tu masz pełne spektrum kosmetyków już całkowicie zrobionych na bazie konopi. Od płynów do kąpieli po żele i balsamy które nakładasz na siebie już po całej "akcji".

Tak samo dbamy o włosy. Szampony i maseczki np. firmy Cannaderm nie zawierają parabenów ani silikonów. Są całkowicie bezpieczne a dzięki nim  możesz cieszyć się zbawiennym działaniem oleju konopnego na Twoje włosy.

Jeśli masz więcej czasu i możesz sobie pozwolić na tzw. olejowanie włosów - zrób to! Olej konopny dzięki swoim właściwościom doskonale sprawdzi się na zniszczonych włosach ale też pomoże w przypadku łojotoku czy nadmiernemu wypadaniu włosów - do tego dedykowane są też specjalne konopne wcierki.

 

Podam teraz kilka sprawdzonych przepisów na wykorzystanie konopi w domowym SPA.

 

TONIK KONOPNY

      Po wszystkich zabiegach warto zadbać o tonizowanie skóry. Będziesz potrzebować 100g wody różanej, 100g wody z kwiatów pomarańczy i 50g nasion konopi. Nasiona mielimy albo - dla bardziej "zabieganych" polecam użycie po prostu mąki konopnej/protein konopnych :)

Obie wody podgrzewamy do 60-70 stopni a następnie łączymy ze zmielonymi nasionami konopnymi. Filtrujemy ciecz przez ściereczkę przelewając do buteleczki i przemywamy twarz wacikiem 2 razy dziennie.

      Ten sam efekt nawilżenia skóry uzyskasz stosując też tonik z serii Aknea firmy Cannaderm.

 

MASECZKA KONOPNA HIT!

      Nic prostszego. 

50-100g nasion konopi i 50-100ml mleka.

Tak samo jak w przypadku toniku - albo mielimy nasiona albo używamy mąki konopnej. Mieszamy konopie z mlekiem tak aby otrzymać gęstą masę.

Maseczka nadaje się do wszystkich typów skóry a trzymamy ją na twarzy 20 min.

 

OKŁAD Z KONOPI DO SKÓRY TŁUSTEJ

      50g nasion mielimy lub używamy mąki konopnej. Dodajemy białko z jajka, 1 łyżkę stołową wody i miksujemy na sztywną masę.

Nakładamy na twarz, a po 20 minutach zmywamy.

 

OLEJ KONOPNY NA WŁOSY

      Wcieramy olej konopny w końcówki włosów i pozostawiamy od 10 min do najlepiej godziny. Następnie zmywamy szamponem konopnym INDIA, PALACIO lub CANNADERM w zależności od rodzaju włosów.

To przynosi naprawdę świetne rezultaty - zwłaszcza jeśli nasze włosy narażone są na codzienne spotkania z prostownicą i suszarką :)

 

      Między zabiegami popijaj herbatkę konopną i przegryzaj lekko prażone nasionka konopi. To wzmocni efekt pielęgnacji zewnętrznej.

 Wszystkie nasze konopne naturalne dermokosmetyki znajdziesz pod adresem: https://www.konopie-online.pl/pl/c/Dermokosmetyka-konopna/47

 

 

Zespół sklepu konopnego

www.konopie-online.pl

biuro@konopie-online.pl

tel. 791 027 626

 

Komentarze do wpisu (2)

19 października 2017

Moja córka jest bardzo zadowolona z kremów na trądzik

31 października 2017

Panie Arturze, cieszymy się, że mogliśmy pomóc!

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl