Flawonoidy w konopiach, jakie są ich właściwości? 0
Flawonoidy w konopiach, jakie są ich właściwości?

W konopiach wykryto dotychczas ponad 500 różnego typu składników chemicznych. Kannabinoidy i terpeny to jedne z nich (o nich możecie przeczytać w poprzednich wpisach na naszym konopnym blogu), ale dziś przyjrzymy się flawonoidom i ich wpływowi na nasze zdrowie.

Czym są flawonoidy?

                Flawonoidy to organiczne, bioaktywne związki pochodzenia roślinnego. Znajdują się w wielu ziołach, owocach czy warzywach. W konopiach wykryto ich około 20. Ich działanie jest bardzo szerokie. Do najważniejszego możemy zaliczyć ich moc antyoksydacyjną. Oznacza to, że ich spożywanie zwalcza wolne rodniki, co przekłada się wprost na procesy przeciwstarzeniowe. Ponadto chroni to nasze komórki przed uszkodzeniem, a nawet śmiercią.

                W samej roślinie pełnią funkcje nadawania im różnorodnych barw, przyciągają pożyteczne owady zapylające, chronią je przed różnego typu grzybami, bakteriami. Częstokroć odpowiadają za regulator wzrostu rośliny.

                Flawonoidy dzielimy na różne rodzaje, ale te które dominują w konopiach to flawony i flawonole. Możemy je odnaleźć w kwiatach, liściach oraz sadzonkach. Nie znajdują się one jednak w korzeniach, ani w nasionach rośliny. Wykazują one bardzo silne działanie przeciwzapalne.

                Ponadto wykazano bardzo silny wpływ flawonoidów na usuwanie z organizmu substancji rakotwórczych. Niektóre z nich przyczyniają się do indukowania apoptozy, czyli do zaprogramowania śmierci istniejącej już komórki nowotworowej.

                Flawonoidy chronią komórki nerwowe przed uszkodzeniem, które wywołane jest neurotoksynami, których nie brakuje ani w naszej diecie, ani wdychanym powietrzu. Ogranicza to więc procesy neurodegeneracyjne, a w konsekwencji korzystnie wpływa na naszą pamięć czy koncentrację. Zabezpiecza to również przed chorobami demencyjnymi, Alzheimerem czy Parkinsonem.

                Osobnym tematem jest wpływ flawonoidów na hamowanie aktywności wielu wirusów. Najciekawszym z nich może być wirus grypy bądź zapalenia wątroby typu C. Ponadto wykazują silne działanie przeciwgrzybicze, w tym przeciwko Candida albicans. A także działanie bakteriostatyczne na wiele szczepów atakujących ludzki organizm bakterii.

                Badania wskazują także, na pozytywny wpływ na układ krążenia. Zaobserwowano, że flawonoidy obniżają ciśnienie tętnicze oraz że wpływają pozytywnie na stan naczyń krwionośnych.

                Flawonoidy znajdziesz we wszystkich dostępnych u nas olejkach CBD i CBG. Kiedy działają w otoczeniu kannabinoidów, terpenów, a także chlorofilu podkręca to ich terapeutyczne właściwości.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, celem dobrania odpowiedniego dawkowania.

 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl